Park im. Moniuszki w Kole stał się miejscem rozpoczęcia 44. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego oraz 13. PZLA Mistrzostw Polski Kobiet na dystansie 10 km, które miały miejsce 20 października, w niedzielę, dokładnie o godzinie 12:00. Organizacją obu tych imprez sportowych zajmował się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole, a punktem startowym dla rekordowej liczby 534 uczestników była wspomniana lokalizacja.

Jesienna aura sprzyjała biegaczom, którzy mogli podziwiać piękne złote barwy tego sezonu w trakcie pokonywania dobrze przygotowanej trasy. Umiarkowany wiatr i słońce dodatkowo sprzyjały osiągnięciu satysfakcjonujących wyników.

Organizacja zawodów była bez zarzutu – biuro zawodów oraz punkt wręczania nagród zlokalizowano w hali sportowej MOSiR-u znajdującej się w pobliżu parku im. Moniuszki. Zawodnicy pochwalili sprawnie przeprowadzony bieg, co zauważyli również kibice zgromadzeni wzdłuż trasy. Do pokonania na trasie mieli oni 10 km.

Na starcie zawodów stanęli nie tylko pasjonaci biegania, ale także profesjonalni sportowcy, co znacznie podniosło poziom rywalizacji. Najlepszy okazał się Andrzej Starżyński reprezentujący LKB Rudnik/4 PSAP, który przebiegł cały dystans w 30 minut i 23 sekundy. Tuż za nim uplasowali się Dawid Borowski (30:41) i Wojciech Serkowski z GKS Cartusia Kartuzy (30:54). Wśród pań najszybsza była Sabina Jarząbek z KKL Kielce, która pokonała 10 kilometrów w czasie 32:22 i obroniła tytuł mistrzyni Polski. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Lisowska z KS AZS UWM Olsztyn (32:44), a na trzecim stopniu podium stanęła Aleksandra Brzezińska z CWZS Zawisza Bydgoszcz SL (33:05).