Popularna ścieżka rowerowa będzie przedłużona

Dobra informacja dla rowerzystów z Koła i okolic! Już niedługo będą mogli w komfortowych warunkach dojechać do miejscowości Łęka. Obecnie, wyjeżdżając z Koła, można pojechać ścieżką rowerową ul. Bogumiła i następnie nowym odcinkiem w Ruszkowie – do okolic rzeki Kiełbaska. Ten odcinek służy rowerzystom już od 2019 roku.

Dzięki najnowszej decyzji – można będzie pojechać rowerem dalej już w tym roku. 9 sierpnia br. podpisano stosowną umowę, na podstawie której niedługo będzie można rozpocząć prace przy budowie nowego odcinka trasy.

Stronami umowy są Powiat Kolski i wykonawca – firma MK STELLA Konrad Marek. Przedmiotem umowy jest realizacja prac budowlanych związanych z projektem „Przebudowa drogi powiatowej nr 3218P Ruszków Drugi – Police Średnie”.

Kolejna inwestycja Powiatu Kolskiego i Gminy Kościelec

Najnowsza umowa dotycząca wykonania kolejnego odcinka ścieżki rowerowej jest następną, której koszty będą pokryte z budżetu Powiatu Kolskiego i Gminy Kościelec. Wartość obecnego zamówienia to ponad 768 tysięcy złotych (brutto). Oba podmioty pokryją te koszty po połowie.

Dzięki tej inwestycji możliwe będzie połączenie już istniejącego odcinka ścieżki rowerowej z nowym. Poprowadzi on do miejscowości Łęka. To optymalna lokalizacja – z Łęki można pojechać bez przeszkód w dalszą drogę.

Pierwsza część inwestycji zrealizowana była na takich zasadach, jak właśnie zapowiedziana. Kosztami również podzieliły się Powiat Kolski i Gmina Kościelec. Przebudowano wówczas drogę o długości ponad ośmiuset metrów. W ramach inwestycji zbudowano chodniki, zjazdy oraz ciąg pieszo-rowerowy.