60-letnia kobieta o znacznym stężeniu alkoholu w organizmie – blisko 3,4 promila, została zatrzymana przez obywateli powiatu kolskiego. Zaskakująco, kobieta tą samochodem do sklepu… w celu kupienia alkoholu.

Jadąc samochodem marki Opel, zatrzymała się przed jednym ze sklepów znajdujących się na terenie gminy Koło. Wchodząc do środka sklepu zdecydowanie chwiejnym krokiem, próbowała nabyć alkohol. Sprzedawczyni jednak, widząc wyraźnie jej nietrzeźwość, odmówiła sprzedaży. Kobieta postanowiła wrócić do swojego auta i odjechać, ale jeden z klientów sklepu nie pozwolił jej na to. Zabrał jej kluczyki i wezwał pomoc, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że w organizmie 60-latki znajdowało się niemalże 3,4 promila alkoholu.

Daniel Boła, rzecznik kolskiej policji, podkreśla jak ważna była reakcja świadka tego zdarzenia. Dzięki niemu udało się szybko zatrzymać skrajnie nieodpowiedzialną kobietę, która swoim postępowaniem mogła narazić innych na utratę życia bądź zdrowia. Rzecznik policji apeluje, aby zawsze reagować na sytuacje, gdy zauważamy osoby nietrzeźwe próbujące wsiąść za kierownicę. Brak reakcji może prowadzić do poważnych incydentów drogowych o tragicznych konsekwencjach.

Nieodpowiedzialnej 60-latce teraz grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, może zostać obciążona wysoką grzywną oraz otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.