Na początku tygodnia, dokładnie 22 stycznia, dyżurujący funkcjonariusz w Powiatowej Komendzie Policji w Kole otrzymał informację o pacjencie będącym pod opieką szpitala w Kole, który doznał rany na nodze. Badania przeprowadzone przez lekarzy wykazały, że 43-letni mężczyzna został zaatakowany i zraniony nożem w dniu poprzednim. Dodatkowo, z jego domu skradziono butlę gazową oraz parę sportowych butów. Dzięki skutecznej pracy detektywów z Koła, osoby odpowiedzialne za to przestępstwo zostały ujęte i obecnie przebywają w zakładzie karnym. Na wniosek Prokuratury, Sąd postanowił zastosować areszt jako środek zapobiegawczy – ich pobyt za kratami potrwa 3 miesiące.

Sytuacja miała miejsce wieczorem 21 stycznia. Do mieszkania ofiary wtargnęli dwaj ludzie – kobieta i mężczyzna, wszyscy mieszkańcy powiatu kolskiego. Ta „zbrodnicza dwójka” zaatakowała 43-letniego mężczyznę, domagając się od niego oddania pieniędzy, konkretnie 50 złotych.

Gdy ofiara nie była w stanie przekazać im żądanej kwoty, napastnicy zastosowali przemoc, raniąc go nożem. Wówczas z jego mieszkania ukradli butlę z gazem i sportowe obuwie. Detektywi z Koła szybko zidentyfikowali i zatrzymali sprawców tego czynu. Skradzione przedmioty – butla i buty – zostały odzyskane przez policję, która dodatkowo zabezpieczyła nóż użyty do ranienia ofiary.