Koniec wakacji po „strażacku”

Wakacje nieuchronnie zbliżają się do końca. Kilka tygodni lata pozwoliło dzieciom i młodzieży odpocząć po trudach kolejnego, wyjątkowo ciężkiego roku szkolnego, jednak 1 września jest już coraz bliżej. Zanim jednak uczniowie ponownie zasiądą w ławach szkolnych – przed nimi jeszcze wiele atrakcji. Niepisaną tradycją w wielu miejscowościach stało się organizowanie imprez, niejednokrotnie łączących zabawę z edukacją, które mają na celu podsumować wakacje i dodać uczestnikom pozytywnej energii przed zbliżającą się jesienią.

Nie inaczej będzie w Kole, gdzie pod koniec sierpnia odbędzie się również wiele mniejszych i większych wydarzeń. Jednym z nich będzie Miasteczko Strażackie, zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną Młodzieżową Drużynę Pożarniczą oraz Ochotniczą Straż Pożarną Koło nad Wartą.

Miasteczko zaprasza wszystkich zainteresowanych strażackimi „atrakcjami” – 28 sierpnia 2021 r., na boisko przy ul. Buczka w Kole. Początek zabawy o godzinie 14:00.

Rozrywka i nauka dla wszystkich

Atrakcje, jakie przygotowano w Miasteczku Strażackim, są adresowane przede wszystkim do młodszych, ale nie zabraknie także programów dla starszych uczestników spotkania.

W programie Miasteczka nie mogło zabraknąć punktu szczególnie oczekiwanego przez dzieci. To zwiedzanie wozu strażackiego. Zaprezentowany zostanie również nowoczesny sprzęt strażacki, ale to nie wszystko – młodsze i starsze dzieci będą mogły sprawdzić się na strażackim torze przeszkód.

W programie imprezy także gry i zabawy, których tematem przewodnim będzie praca strażaka. Dla uczestników konkursów, gier i zabaw przygotowano nagrody-niespodzianki.

Miasteczko Strażackie zaprasza również osoby starsze, które będą mogły uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy. Ta wiedza jest bardzo istotna, wręcz priorytetowa, w przypadku, gdy dojdzie do sytuacji ekstremalnych, zagrażających życiu. Osoby starsze postawione w takiej sytuacji, często bywają bezradne, stąd zaznajomienie ich z podstawowymi metodami ratowania życia i zdrowia jest zadaniem szczególnej wagi.

Wstęp do Miasteczka Strażackiego jest wolny.