Już niedługo ferie zimowe

Uczniowie z Koła, podobnie jak z innych miejscowości województwa wielkopolskiego, rozpoczną ferie zimowe 2021/2022 w pierwszym terminie. Zimowy odpoczynek rozpocznie się 17 stycznia, a zakończy 30 stycznia.

W tym czasie w mieście będzie się odbywać wiele wydarzeń, w których będą mogły wziąć udział dzieci. Jedną z propozycji jest wycieczka do Poznania. Nie będzie to jednak typowy wyjazd turystyczny, ale podróż do teatru.

26 stycznia dzieci będą mogły uczestniczyć w spektaklu „Nowe Szaty Króla”, przygotowanym przez Teatr Animacji.

Organizatorami wyjazdu są: Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” oraz Muzeum Technik Ceramicznych w Kole.

Spektakl jest adaptacją znanej baśni Hansa Christiana Andersena o tym samym tytule. To jeden z tych utworów, bez których trudno sobie wyobrazić historię literatury dziecięcej.

Twórczość duńskiego pisarza, mimo „konkurencji” ze strony współczesnych mediów, nadal zachwyca kolejne pokolenia, o czym świadczą liczne wydania jego książek i adaptacje – kinowe oraz teatralne.

Biblioteka zaprasza

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci w samym Kole. Specjalny program na czas zimowej przerwy w nauce przygotowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna – Filia dla Dzieci.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci w samym Kole. Specjalny program na czas zimowej przerwy w nauce przygotowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna – Filia dla Dzieci.

Projekt jest adresowany do młodszych uczniów, dzieci od szóstego do dziewiątego roku życia. Ferie z „Bandą Czarnej Frotté” to przede wszystkim zaproszenie dla młodych miłośników uwielbianej serii książek autorstwa Justyny Bednarek.

Spotkania z bohaterami „Bandy Czarnej Frotté” odbywać się będą codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 10:00 – 13:00.

Pracownicy Filii dla Dzieci przygotowali atrakcyjny, różnorodny i ciekawy program, na który złożą się również zajęcia integracyjne i liczne zabawy aktywizujące, w tym ruchowe i plastyczne.

Będzie wesoło, radośnie i kolorowo – w środku zimy, która nie zawsze jest piękna i biała. Gdy za oknami jest szaro, pada deszcz i wieje wiatr – nie ma lepszego sposobu na dobry nastrój, jak zanurzenie się w świecie literatury.