Podczas ostatniego weekendu, odbyło się w niemieckim Bad Salzuflen wyjątkowe wydarzenie – Custombike-Show. Jest to największa na świecie impreza poświęcona motocyklom poddanym modyfikacjom. W ramach tego eventu przeprowadzono również Customowe Mistrzostwa Europy, gdzie polski pojazd dwukołowy zdobył laur pierwszeństwa w kategorii „Best Paint Job”.

Była to maszyna z przyczepą, stworzona przez Waldemara Obiałę z Koła, która otrzymała tytuł zwycięzcy w segmencie „Malowanie”. Ten konstrukcyjny konkurs, który w tym roku przyjął rangę mistrzostw kontynentu, przyciągnął aż 240 uczestników. Motocykle reprezentowały 16 różnych krajów, w tym między innymi Litwę, Szwecję, Słowenię, Anglię, Austrię, Holandię, Włochy, Danię, Czechy, Szwajcarię, Polskę, Luksemburg, Francję, Belgię, Węgry oraz gospodarzy – Niemcy.

„Nagroda naprawdę mnie poruszyła. Zdawałem sobie sprawę z ogromnej konkurencji i dlatego jest mi niezwykle miło, że jury doceniło oryginalne malowanie mojego motocykla” – podkreślił z dumą Waldemar Obiała.