Szymon Hołownia spotkał się z przedstawicielami rolnictwa. W trakcie tego spotkania, delegaci przekazali mu swoje postulaty – informują członkowie grupy, która udała się do siedziby izby niższej polskiego parlamentu. Spotkanie z rządzącymi odbyło się także w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie rozmawiali z Janem Grabcem.

Po tych dwóch spotkaniach, delegaci wyrażają swoje rozczarowanie brakiem jakiegokolwiek porozumienia. Dało to podstawę do zapowiedzenia kolejnej demonstracji rolniczej na dzień 6 marca.

„To była nie więcej niż zwyczajna rozmowa, niestety nie obfitująca w konkretne rozwiązania. Nie mogliśmy ustalić niczego konkretnego, poza zapewnieniem o utworzeniu okrągłego stołu, na którym zasiądą przedstawiciele rolników oraz władze państwowe. Jednakże słowa to za mało(…) Oczekujemy realnych i konkretnych działań. Na chwilę obecną takich działań brakuje” – wyznał jeden z liderów protestu, Szczepan Wójcik, po spotkaniu w izbie niższej.

W swoim przemówieniu do uczestników protestu, Wójcik stwierdził, że „nie doszło do żadnego porozumienia, są jedynie postulaty. Te teraz czekają na działanie ze strony parlamentu i rządzących”. „Zrobiliśmy to, co mogliśmy. Nasze słowa zostały usłyszane” – dodał.

W momencie opuszczenia sejmu przez delegację rolniczą, protestujący ruszyli w kierunku kancelarii premiera.