12 października stał się ważnym dniem dla Kopalni Soli w Kłodawie, bowiem miało miejsce oficjalne otwarcie nowo powstałego Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego. Wydarzenie niewątpliwie zrobiło pozytywne wrażenie na wszystkich obecnych.

Symboliczne przecięcie wstęgi miało miejsce za sprawą trzech wybitnych gości: Piotra Dziadzio, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz Głównego Geologa Kraju, Waldemara Marciniaka, Prezesa Zarządu kopalni i Tomasza Krokosa, członka zarządu tejże firmy. Zarówno organizatorzy jak i pracownicy Kopalni wspominają ten dzień z wdzięcznością, dziękując serdecznie wszystkim przyjaciołom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wspólnie sprawili, że uroczystość była niezapomniana.

Specjalne podziękowania skierowane zostały do lokalnego samorządu Gminy Kłodawa, a konkretnie do Burmistrza Piotra Michalaka oraz Wiceburmistrz Katarzyny Hamiga. To właśnie oni przekazali Kopalni jej nową maskotkę – urocze Solnisio, które od tego dnia będzie radosnym powitanie dla wszystkich turystów.

Jak informuje Zarząd Kopalni, nowe Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego służyć będzie wszystkim odwiedzającym Kłodawę, którzy zdecydują się skorzystać z podziemnej trasy turystycznej. Będą oni mogli w komfortowych warunkach czekać na zjazd w głąb kopalni. Wnętrze centrum zostało wyposażone również w specjalny punkt z pamiątkami.