Udany początek sezonu w Kole

Sukcesem zakończył się mecz inauguracyjny IV ligi wielkopolskiej w piłce nożnej. W niedzielę, 1 sierpnia 2021 r., na stadionie MOSiR w Kole odbył się pierwszy mecz sezonu. Miejscowa Olimpia Koło podejmowała drużynę z Konina. Górnik Konin zagrał pierwszy mecz w IV lidze (w poprzednim sezonie wypadł z III ligi wielkopolskiej).

Mecz mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Podobnie rzecz się miała z wynikiem. Pierwszy mecz nowego sezonu wygrał gospodarz, przewagą dwóch bramek (2:0).

Wynik może zaskakiwać, z uwagi na to, że faworytem do zwycięstwa była raczej drużyna z Konina. Trzeba jednak przyznać, że zmiany, jakich dokonano w Olimpii Koło podczas przerwy między sezonami, okazały się skuteczne, na tyle, że to właśnie kibice z Koła mogli się cieszyć bardzo dobrym wynikiem swojej drużyny. Nie tylko wynikiem. Sama gra Olimpii również mogła się podobać.

Mecz stał na wysokim poziomie, co może cieszyć sympatyków drużyny z Koła, szczególnie, że pierwszy mecz po przerwie nigdy i dla żadnej drużyny nie należy do najłatwiejszych. To dobry prognostyk na dalszą część sezonu.

Więcej kibiców – więcej emocji

Czas między sezonami Olimpia wykorzystała nie tylko na intensywny trening, ale również na przebudowę drużyny. Taktyka zastosowana przez trenera, Łukasza Kujawę, okazuje się trafna – przynajmniej jeśli chodzi o inaugurację ligi.

Po trudnym poprzednim sezonie, który nie był łatwy ani dla piłkarzy, ani dla działaczy, ani dla sympatyków piłki nożnej – pierwszy mecz na stadionie w Kole wyglądał tak, jak „powinien”, a to za sprawą kibiców – zarówno z Koła, jak i drużyny gości – z Konina.

Śmiało można oszacować, że na trybunach bawiło się ok. pół tysiąca osób. Piłkarze obu drużyn stanęli na wysokości zadania i nie pozwolili swoim sympatykom nudzić się na trybunach. Co prawda, pierwsza bramka padła dopiero w pierwszych minutach drugiej połowy meczu, druga w 62 minucie, jednak pierwsza połowa także mogła zainteresować.

Kolanie zdecydowanie dominowali w ataku, jednak napotykali na skuteczną defensywę przeciwnika, który starał się przeprowadzać kontrataki – ku zadowoleniu kibiców Olimpii, nie były skuteczne.

Kolejny mecz Olimpia Koło rozegra z Nielbą Wągrowiec – już 7 sierpnia. Po pierwszej kolejce drużyna z Koła plasuje się na piątym miejscu w tabeli IV ligi wielkopolskiej.