Z przeprowadzanej w powiecie kolskim budowy północnej obwodnicy miasta Koło, wynikać może potencjalne otwarcie nawet do 800 hektarów terenów przeznaczonych pod inwestycje. Wizja ta jest możliwa dzięki realizacji tej ważnej inicjatywy infrastrukturalnej.

Fundusze na ten cel, wynoszące ponad 220 milionów złotych, uzyskano z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, którego celem jest wspieranie rozwoju stref przemysłowych. Wykorzystując te środki, powiat kolski ogłosił przetarg na wykonanie tego zadania, którego całkowity koszt szacowany jest na około 225 milionów złotych. Termin składania ofert w tym przetargu upływa 25 września.

Robert Kropidłowski, starosta kolski, z entuzjazmem patrzy na nadchodzący projekt. Jak tylko zostanie wybrany wykonawca, umowa będzie niezwłocznie podpisana, a prace mają rozpocząć się jeszcze w czwartym kwartale. Kropidłowski wyraża nadzieję, że cała inwestycja zostanie przeprowadzona w przeciągu półtora roku. Jak podkreśla, jest to inwestycja niezwykle potrzebna, przyszłościowa i dająca ogromne szanse nie tylko miastu, ale całemu regionowi.