Motocyklista zginął na miejscu

W ostatnich dniach doszło do dwóch niebezpiecznych wypadków z udziałem motocyklistów. Niestety, jeden z nich zakończył się śmiercią kierowcy. W ostatnią niedzielę, 22 sierpnia 2021 r., w godzinach popołudniowych, w miejscowości Przedecz w powiecie kolskim, na skrzyżowaniu, śmierć poniósł motocyklista.

32-latek był mieszkańcem Kłodawy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną tragedii była nadmierna szybkość. Motocykl marki Yamaha wjechał w budynek znajdujący się w okolicach jednego ze skrzyżowań w Przedczu. Przybyła na miejsce wypadku załoga karetki pogotowia stwierdziła zgon motocyklisty.

Postępowanie w sprawie jest prowadzone przez Prokuraturę w Kłodawie.

Zderzenie motocykla z samochodem osobowym

Cztery dni wcześniej, 18 sierpnia 2021r., przed południem, doszło do innego niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem motocykla. Kolizja miała miejsce po godzinie 11:00 w Brdowie (w gminie Babiak).

Na drodze doszło do zderzenia motocykla z osobówką (w samochodzie podróżowały dwie osoby). Na miejsce zdarzenia skierowany został zespół Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Koła oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej Babiak. Łącznie w akcji ratowniczej udział wzięło jedenastu strażaków.

Droga, na której doszło do wypadku – wojewódzka 270 – została zablokowana na czas prowadzenia akcji ratowniczej. Droga była nieprzejezdna (w obu kierunkach) przez kilkadziesiąt minut.

Teren został zabezpieczony, udzielono też pierwszej pomocy poszkodowanym. Podróżujący samochodem osobowym zostali zaopatrzeni na miejscu przez Zespół Ratownictwa Medycznego wezwany na miejsce zdarzenia, motocyklista został natomiast odtransportowany do szpitala.

Sierpień 2021 nie należał do najbezpieczniejszych miesięcy w roku na drogach powiatu kolskiego. Policja przypomina o konieczności zachowania rozsądku w korzystaniu z dróg – w przypadku jazdy motocyklem najczęstszą przyczyną wypadków jest nadmierna szybkość.