Rozpoczęte prace renowacyjne w mieście Koło mają przynieść poprawę jakości ścieżek spacerowych w znanym lokalnie parku im. Moniuszki. Inwestycja ta, prowadzona przez Urząd Miejski w Kole, ma na celu wymianę nawierzchni kolejnych alejek parkowych na kostkę brukową – tym razem od strony ulicy Sienkiewicza. Proces ten obejmuje również budowę podstawy pod tężnie solankowe.

Wykonawca projektu jest ciągle świeżo zaangażowany w realizację tego zadania. Ciekawym aspektem tych prac jest fakt, że lokalny entuzjasta i kolekcjoner artefaktów związanych z historią Koła, Piotr Śniegocki, uzyskał oficjalne zezwolenie na prowadzenie poszukiwań archeologicznych na terenie parku. Dzięki temu może on badać i odkrywać rzeczy ukryte pod ziemią, które mogą dostarczyć wartościowych informacji o historii miasta.

Jedna z ciekawostek dotychczas ujawnionych przez Piotra Śniegockiego to odsłonięte fundamenty przy głównej ścieżce spacerowej wzdłuż ulicy Sienkiewicza. Okazuje się, że są to pozostałości po kiosku sprzedającym lody i nabiał, który działał w tym miejscu w latach 70-tych.