W Kole odbyły się 43. Mistrzostwa Polski w Biegu Warciańskim im. Zdzisława Krzyszkowiaka, gdzie lekkoatletka Sabina Jarząbek, reprezentująca Klub Lekkoatletyczny z Kielc, wybiegała na pierwsze miejsce w konkurencji biegu ulicznego na dystansie 10 kilometrów. Zawody przyciągnęły do rywalizacji siedemnaście zawodniczek, które miały okazję mierzyć się ze sobą w malowniczym otoczeniu jesieni.

Sabina Jarząbek nie tylko pokonała swoje konkurentki, ale także pobiła własny rekord życiowy, który ustanowiła rok wcześniej na tych samych mistrzostwach. Zawodniczka kieleckiego klubu osiągnęła metę ostatecznie z czasem 33:06, co pozwoliło jej zdobyć pierwszy złoty medal w tej dyscyplinie w jej karierze. Rok temu Jarząbek musiała zadowolić się drugim miejscem.

Tytuł wicemistrzyni przypadł Izabeli Paszkiewicz, która pokonała ten sam dystans w czasie 34:03. Monika Dubiella uplasowała się na trzeciej pozycji z czasem 34:13, co było jej debiutem na tym dystansie.