Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami dziennikarzy RMF FM, trzech funkcjonariuszy Komendy Powiatowej w Kole jest podejrzanych o uczestnictwo w nielegalnym obrocie narkotykami. Zarzuty zostały już postawione.

Trio policjantów spotkało się z wymiarem sprawiedliwości w czwartek – zostali doprowadzeni do prokuratury przez swoich kolegów z Biura Spraw Wewnętrznych.

Zarzuty, które usłyszeli funkcjonariusze, obejmują nadużycie uprawnień służbowych dla osobistego zysku. To powiązane jest bezpośrednio z ich profesjonalnymi obowiązkami, ale na obecnym etapie śledztwa, prokuratura nie udziela więcej szczegółów – jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koninie, prokurator Ewa Woźniak, podczas rozmowy z dziennikarzem RMF FM.

Według tajemniczych informacji uzyskanych przez RMF FM, trzech mężczyzn mogło być zamieszanych w przemyt substancji odurzających, które były wcześniej przejęte przez policję.

Afera dotyczy konkretnie jednego funkcjonariusza z wydziału dochodzeniowego oraz dwóch funkcjonariuszy wydziału kryminalnego.

Śledczy z prokuratury w Koninie natknęli się na ten szokujący przypadek podczas realizacji innego postępowania.