W Wielkopolsce, dokładniej w Słupcy i Wrześni, funkcjonariusze oddziału ruchu drogowego przechwycili trzech mężczyzn, którzy prowadzili trzy pojazdy typu ciągnik siodłowy, skradzione z terytorium Niemiec. Zatrzymani zostali umieszczeni w areszcie i teraz mogą spędzić do 10 lat za kratkami.

Informacje o zatrzymaniu zostały przekazane przez policję w piątek. Do schwytania sprawców doszło na terenie powiatu słupeckiego, na autostradzie A2, w pobliżu Lądka. Wszystko dzięki czujności i działaniu funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego ze Słupcy i Wrześni.

Dzięki informacjom uzyskanym wcześniej, policjanci wiedzieli, że mogą natknąć się na trzy skradzione ciężarówki marki Scania jadące autostradą A2 w stronę Warszawy. Po sprawdzeniu trasy napotkali rzeczywiście na te pojazdy. Za kierownicami siedzieli dwaj obywatele Tadżykistanu oraz jeden z Kazachstanu.

Dalsze śledztwo wykazało, że na pojazdach zamontowane były tablice rejestracyjne, które nie były przypisane do tych samochodów. Zatrzymani kierowcy musieli więc odpowiedzieć na pytania śledczych. Wartość trzech ciągników siodłowych oszacowano na ponad 900 tysięcy złotych. Pojazdy zostały zabezpieczone i stanowią teraz dowód w prowadzonym postępowaniu karnym.