W jednym z oddziałów Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, konkretnie w Filii dla Dzieci, miały miejsce ciekawe warsztaty na temat zdrowego odżywiania. Te interaktywne zajęcia nosiły tytuł „Zdrowy talerz” i zostały przeprowadzone 22.03 pod czujnym okiem specjalistki ds. dietetyki – Pauliny Konkiewicz.

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Kole, pod opieką pedagogiczna Joanny Perzyńskiej-Pluchrat oraz Ewy Komorowskiej, mieli szansę zgłębić tajniki prawidłowego żywienia. W trakcie warsztatów poznali ideę „zdrowego talerza”, która została przedstawiona w formie kolażu wykonanego przez dzieci podzielone na małe grupy.

Poprzez zabawy ruchowe, takie jak popularny „gorący ziemniak”, uczestnicy warsztatów mogli utrwalić zdobytą wiedzę na temat dobrego żywienia. Ponadto dietetyczka Konkiewicz zaprezentowała w fascynujący sposób kilka książek, które są bogatym źródłem informacji na temat zdrowych posiłków.

Szczerze rekomendujemy sięgnięcie po takie pozycje jak „Smakologia”, „Bułkę i Spółkę” oraz „Sam cukier”, które pomogą zrozumieć, jak ważna jest zdrowa dieta.