II edycja popularnego festiwalu

Już 23 i 24 kwietnia 2022 r. w Kole odbędzie się druga edycja niezwykłego muzycznego wydarzenia pn. „Zachwyty”, na które po raz kolejny zaprasza Gmina Miejska Koło wraz ze sponsorami. Zachętą do zorganizowania następnego cyklu koncertów była bardzo duża frekwencja podczas pierwszych „Zachwytów”, które miały miejsce w 2019 roku.

Nikt wówczas nie przypuszczał, że nastąpi zaskakująca przerwa, spowodowana ogłoszeniem stanu epidemii. W roku 2020 i 2021 nie było możliwe organizowanie wydarzeń kulturalnych i sportowych w takim zakresie, do jakiego bywalcy takich imprez byli przyzwyczajeni. Obowiązywały limity osób, konieczne było noszenie maseczek, co wielu miłośników wydarzeń kulturalnych zniechęcało do uczestniczenia w nich.

Kilka dni temu ogłoszono zniesienie niemal wszystkich obostrzeń, w tym wycofano również limity miejsc na widowniach. Dzięki temu można będzie na normalnych warunkach skorzystać z bogatej oferty artystycznej kolskich „Zachwytów”.

Ideą, jaką chciano zrealizować, przygotowując program zarówno pierwszej, jak i drugiej edycji przeglądu jest przypomnienie najwybitniejszych twórców polskiej piosenki – autorów tekstów i muzyki.

To twórczość, która zachwyca od pokoleń

Druga edycja „Zachwytów” już za chwilę, a kto będzie ich główną gwiazdą? Jeden z największych talentów na firmamencie polskiej muzyki, czyli niezapomniany i nadal intrygujący, jedyny w swoim rodzaju – Czesław Niemen.

Zgodnie z założeniem twórców muzycznego wydarzenia w Kole, które urasta już do jednego z najważniejszych na kulturalnej mapie miasta, profil każdego artysty, który będzie patronował festiwalowi będą kreślić nie tylko najpopularniejsze przeboje, które są jego wizytówką, ale również utwory mniej znane, co nie znaczy – mniej wartościowe.

Taki też program przygotowano z myślą o dwóch kwietniowych dniach w Kole, którym królować będzie Czesław Niemen.

Druga edycja „Zachwytów” zaskoczy również pewnymi zmianami organizacyjnymi, które będą miały wpływ na jeszcze lepszą recepcję wydarzenia przez publiczność doceniającą autentyczność w takiej sztuce, jaką jest muzyka.

W tym roku artystom prezentującym utwory mistrza towarzyszyć będzie orkiestra na żywo. Zapowiedziano także niezwykłą oprawę plastyczną wydarzenia.