Koło w policyjnej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”

Jesień i zima to pory roku szczególnie wymagające dla kierowców – głównie z powodu pogarszających się warunków atmosferycznych i szybko zapadających ciemności. Od 30 października, w związku ze zmianą czasu, wieczór będzie nas zastawał na drogach jeszcze wcześniej – to zatem już ostatni dzwonek na to, żeby zadbać o optymalne oświetlenie samochodu.

Przypomina o tym ogólnopolska akcja policyjna prowadzona pod hasłem „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. W kampanii udział bierze również Policja w Kole. Projekt trwa od 20 października do 15 grudnia br.

Jaki jest cel akcji? Obowiązujące kierowców przepisy prawa drogowego odpowiednio regulują i sankcjonują zasady używania świateł, jednak coroczne statystyki wskazują na to, że w tej kwestii nadal jest wiele do zrobienia. Przepisy – przepisami, jednak liczy się przede wszystkim praktyka. Warto zrobić wszystko, żeby nie musieć narażać siebie i innych uczestników ruchu drogowego na skutki braku odpowiedniego oświetlenia.

Edukacja i działanie

Kampania „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” ma przede wszystkim na celu edukowanie kierowców w tym zakresie.

W Kole, podobnie jak w całym kraju, w ramach kampanii na stacjach kontroli pojazdów, które biorą udział w programie, można będzie też sprawdzić stan świateł i prawidłowość ich ustawienia w pojazdach. Usługa oferowana będzie bezpłatnie.

Akcja odbędzie się w następujących terminach: najbliższa – 5 listopada, następne: 19 listopada i 3 grudnia 2022 r.

Oświetlenie jest kluczowym elementem bezpieczeństwa w pogarszających się warunkach pogodowych, kiedy widoczność na drodze pozostawia coraz więcej do życzenia. Odpowiednie oświetlenie pozwala szybko zidentyfikować możliwe zagrożenie i zareagować, zanim dojdzie do niebezpiecznego zdarzenia.

Więcej informacji dla kierowców – w serwisie NaDrogach.pl.