Już po raz trzecie w regionie będzie można wziąć udział w Samsung River Triathlon. To wymagając niezwykłego przygotowania oraz świetnej kondycji wydarzenie sportowe, będzie miało swoje miejsce również u nas, w Kole. Zobacz, z czym muszą zmierzyć się sportowcy!

Triatlon to dyscyplina sportowa, która składa się z trzech różnych: biegania, jazdy na rowerze oraz pływania na otwartym akwenie. Wydarzenia sportowe związane z Samsung River Triathlon odbywać się będą w Gorzowie Wielkopolskim, Wronkach, Koninie, Kole, Międzychodzie i Uniejowie. Przez wszystkie te miasta przepływa rzeka Warta, która jest niezbędnym elementem Samsung River Triathlon.

Do Koła zawodnicy przyjadą 23 lipca 2023 roku. Będą wypoczęci po trzytygodniowej przerwie po męczącym etapie wyścigu we Wronkach. W Kole odbędzie się półfinał, który zawodnicy bardzo lubią. Nie tylko bardzo dobra lokalizacja, ale i szybka trasa sprawia, że co roku przyjeżdża tu sporo triathlonistów. Wielu z nich tylko po to, aby wziąć udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Inżynierów na dystansie 1/4 IM.