Ceny na rynku mieszkaniowym w ostatnich latach były istną sinusoidą. Wartość mieszkań i domów rosła w górę, aby pikować w dół, gdy okazało się, że kredyty nie są już tak atrakcyjne dla kredytobiorców. Zjawisko to nie ominęło Koła. Obecnie ceny nieruchomości mogą spadać nawet o 20 procent!

Jeżeli szukasz domu do zamieszkania w Kole, uważnie przeglądaj oferty. Może się okazać, że po słabym dla deweloperów roku 2022, zakup domu nie będzie się już wiązał z tak dużym wydatkiem. Analitycy są zdania, że ceny nieruchomości spadną nawet o dwadzieścia procent. Jednak nie wszystkie.

Najbardziej stracą na wartości domy z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wymagania grzewcze i dotyczące termoizolacji sprawiają, że koszt utrzymania i dostosowania do obecnych przepisów takiego budynku jest spory. Dochodzą do tego jeszcze ocieplenie i zmiana grzewcza. Wszystko to może być kartą przetargową podczas zakupu nowego lokum.

Na wartości wiele nie stracą budynki nowe i rezydencje. Te ostatnie zawsze będą w cenie ze względu na bogate wyposażenie wewnątrz i warunki adaptacyjne.