Wydarzyło się to 11 stycznia 2024 roku. O godzinie 14:52 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej (SKKP PSP) w Kole zostało powiadomione o incydencie na drodze – kolizji drogowej w miejscowości Rybno.

Reagując na sytuację, dyżurny SKKP wysłał na miejsce zdarzenia jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej działającej w Kole oraz jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej ze znajdującej się w pobliżu miejscowości Przedcz. Po dokładnym rozpoznaniu miejsca zdarzenia przez Kierownika Działań Ratowniczych (KDR), ustalono, że doszło do kolizji na drodze wojewódzkiej oznaczonej jako DW269. W zdarzeniu brały udział różne pojazdy – samochód osobowy, samochód dostawczy oraz ładowarka. Łącznie, w tych pojazdach podróżowało cztery osoby.

Kolizja nie skończyła się tylko na uszkodzeniach mechanicznych. W wyniku zderzenia doszło do zapłonu w komorze silnika samochodu dostawczego. Na szczęście, pożar udało się ugasić jeszcze przed przybyciem strażaków. Wszystkie osoby, które były w pojazdach w momencie zdarzenia, zdążyły opuścić je jeszcze przed nadejściem straży pożarnej.

Strażacy skoncentrowali swoje działania na zabezpieczeniu terenu zdarzenia oraz odcięciu dopływu prądu do akumulatorów w pojazdach. Udzielono również pomocy jednej osobie poszkodowanej przez zastęp Kierującego Pierwszymi Posiłkami (KPP). Reszta uczestników zdarzenia odmówiła udzielenia KPP przez strażaków. Po przybyciu ekipy ratownictwa medycznego, przeprowadzono badanie osoby poszkodowanej. Lekarze stwierdzili konieczność transportu tej osoby do najbliższego szpitala w celu przeprowadzenia bardziej zaawansowanych badań.