Na przestrzeni ostatnich dni marca, funkcjonariusze policji z Koła udaremnili plan oszustwa, którego celem była 72-letnia kobieta mieszkająca w powiecie kolskim. Grupa osób, w której skład wchodził 39-latek, próbowała wyłudzić od niej kwotę 80 tysięcy złotych, wykorzystując do tego metodę „na policjanta”. Po zatrzymaniu mężczyzny, sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Pod koniec marca br., fałszywa policjantka skontaktowała się telefonicznie z 72-letnią kobietą. Kobieta podająca się za stróżkę prawa przekonywała seniorkę, że prowadzi śledztwo przeciwko grupie przestępczej, która zagraża jej oszczędnościom zgromadzonym na koncie bankowym. Sugerowała, że starsza pani powinna udać się do banku i wypłacić wszystkie środki, które następnie miałyby zostać przekazane policji. Na szczęście staruszka, zamiast podążać za radą oszustki, zawiadomiła prawdziwych funkcjonariuszy policji.

Dzięki zgromadzonym informacjom oraz intensywnej pracy detektywów z Koła, udało się zatrzymać tzw. odbieraka – osobę, której zadaniem było odebranie pieniędzy od starszej kobiety. Okazało się, że to 39-letni obcokrajowiec. Mężczyźnie przedstawiono zarzut próby oszustwa, a na wniosek śledczych, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu.