Zgodnie z informacjami zebranymi przez serwis e-petrol, od kolejnego tygodnia, nastąpi wzrost cen za paliwo na stacjach. Majówkowe promocje, które obowiązywały na stacjach benzynowych, dobiegają końca. Analizy przeprowadzone przez serwis wykazały, że średnia cena krajowa dla benzyny „95” prawdopodobnie będzie się oscylować w granicach 6,62-6,72 zł za litr, a diesel może osiągnąć ceny 6,63-6,73 zł za litr.

Analitycy z e-petrol podkreślili, że w trakcie trwającej majówki ceny paliw hurtowych były na poziomie 5179,40 zł netto za 1000 litrów benzyny bezołowiowej 95 i 5241,20 zł netto za identyczną ilość oleju napędowego. Prognozy na najbliższe dni sugerują niewielkie obniżki cen hurtowych wszystkich rodzajów paliwa napędowego. Niemniej jednak, malejące ceny hurtowe prawdopodobnie nie będą miały bezpośredniego wpływu na ceny prezentowane na pylonach stacji paliw.

Analiza detalicznych cen paliw w Polsce przeprowadzona przez e-petrol wykazała, że w obecnym tygodniu ceny benzyny bezołowiowej wzrosły minimalnie, o jedynie 1 grosz. Na początku tygodnia litr „95” kosztował średnio 6,66 zł, podczas gdy średnia cena oleju napędowego utrzymywała stały poziom od kilku tygodni i wynosiła 6,69 zł/l. Analitycy serwisu zauważyli również, że ceny autogazu (LPG) nie uległy zmianie – na stacjach wynoszą one średnio 2,84 zł.