Imprezowy październik!

Jesień sprzyja spotkaniom. Nie zapominając o tym, kolskie instytucje przygotowały wiele atrakcji dla mieszkańców, w tym również dla seniorów. Można się pokusić o stwierdzenie, że październikowe propozycje dla tej grupy mieszkańców Koła przedstawiają się szczególnie interesująco.

Już 3 października 2021 r., od godziny 11:00 do godziny 14:00, seniorzy (wraz z rodzinami) zostaną zaproszeni do kolskiego ratusza, który w tym dniu otworzy przed zwiedzającymi swoje podwoje.

Program ten będzie realizowany we współpracy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Muzeum Technik Ceramicznych w Kole.

W ratuszu można będzie podziwiać wystawę ceramiki oraz ekspozycję prezentującą zabytkowe maszyny rolnicze. Będzie także możliwość oglądnięcia panoramy miasta z wieży ratuszowej. To tylko niektóre z atrakcji, które przygotowano z myślą o październikowym spotkaniu w kolskim ratuszu.

Wydarzenie dostępne jest za darmo.

IV Kolski Dzień Seniora

W październiku Stowarzyszenie Klub Seniora „Trzecia Zmiana” i Miejski Dom Kultury w Kole zapraszają na czwartą już edycję Kolskiego Dnia Seniora. Partnerem jest Urząd Miejski w Kole oraz Urząd Gminy Koło. Wydarzenie odbędzie się 14 października w MDK. Początek o godzinie 16:00.

Wieczór zapowiada się interesująco i aktywnie. Dużym zainteresowaniem miłośników malarstwa z pewnością będzie się cieszył wernisaż wystawy, w ramach której zaprezentowane zostaną obrazy namalowane podczas kolskich warsztatów plastycznych. Zainteresowane osoby będą mogły nabyć obrazy, które znajdą się na ekspozycji.

Na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpią również trzy zespoły: zespół Taneczny „Muza” działający w MDK, Zespół Artystyczny ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kole oraz reprezentujący Klub Seniora „Trzecia Zmiana” zespół „Wesołe Nutki”.

Wejściówki (bezpłatne) można odbierać do dnia 1 października br. w kasie Miejskiego Domu Kultury w Kole.