Jesień w siodle

Wiele dzieci marzy o tym, żeby nauczyć się jazdy konnej. Nie zawsze jest to możliwe – nie tylko ze względów finansowych, ale również organizacyjnych. Nie w każdym miejscu funkcjonują stadniny, czy szkółki jazdy konnej, nie zawsze też można znaleźć czas na realizację tej pięknej pasji.

W ostatnim czasie wiele aktywności, które były typowe dla czasu dzieciństwa, nie było możliwych do realizacji. Nauka zdalna i izolacja społeczna odbiły się bardzo niekorzystnie na kondycji młodego pokolenia i to zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej.

Pasja, świeże powietrze, ruch!

Dziś konieczne jest doprowadzenie do sytuacji względnie „normalnej”, czyli odbudowywania kontaktów społecznych i aktywności oraz pasji, które z powodów niezależnych od dzieci, były „zawieszone”.

Podejmowanych jest wiele inicjatyw społecznych, samorządowych i innych, które mają na celu polepszenie kondycji psychofizycznej dzieci i młodzieży.

Możliwość nauczenia się zupełnie nowych umiejętności, aktywność na świeżym powietrzu i kontakt ze zwierzętami tak przyjaznymi, jak konie – to dla wielu dzieci może być wspaniała alternatywa dla tradycyjnych form spędzania wolnego czasu.

Zajęcia z jazdy konnej

Dzięki projektowi realizowanemu m.in. ze środków samorządowych Gminy Miejskiej Koło możliwe będzie przeprowadzenie cyklu bezpłatnych zajęć w Ośrodku Rekreacji Konnej „Pod Dębem”. Projekt realizowany jest wraz ze Stowarzyszeniem KONIE24h.

W zajęciach, które będą prowadzone w formule indywidualnej mogą uczestniczyć dzieci – mieszkańcy Gminy Miejskiej Koło – w wieku od siódmego do piętnastego roku życia.

O możliwości uczestniczenia w programie decyduje kolejność zgłoszeń, a te przyjmowane są od 5 listopada 2021 roku. Zajęcia odbędą się w terminie: od 8 do 17 listopada br. Każdy z uczestników odbędzie cykl pięciu zajęć.

Ośrodek, w którym prowadzony będzie kurs posiada obiekty zadaszone, w tym ujeżdżalnię, dlatego wszystkie zajęcia odbędą się w terminie, niezależnie od pogody.