Bożonarodzeniowy koncert w Kole

Po roku przerwy do Koła powracają Anioły… Odbędą się aż dwa koncerty „Anioły są wśród nas”. Nauczeni doświadczeniem – organizatorzy wydarzenia: Stowarzyszenie „Kolska Trójka”, Miejski Dom Kultury, Miasto Koło, Powiat Kolski oraz Szkoła Podstawowa nr 3 – przygotowali dwie edycje koncertu, który zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta, co przekładało się na sporą frekwencję.

W tym roku, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, jakie publiczność może zajmować na widowni – zorganizowanie dwóch koncertów wydaje się tym bardziej uzasadnione.

Już 19 grudnia, wieczorem, w Kole zapanują świąteczne, muzyczne klimaty, które każdego uczestnika koncertu wprowadzą w najpiękniejszy, bożonarodzeniowy nastrój.

Uczestników tego wyjątkowego muzycznego spotkania ugości Miejski Dom Kultury, gdzie odbędzie się koncert.

Podobnie jak w latach ubiegłych, na scenie zaprezentują się młodzi, muzycznie uzdolnieni wykonawcy, którzy dzięki takim wydarzeniom, jak lokalne koncerty, mogą rozwijać swoje wokalne talenty.

Nie tylko muzyka

Nie bez powodu w nazwie koncertu „występują” anioły. Impreza będzie miała – jak zwykle – nie tylko wymiar artystyczny, ale również społeczny, a dokładniej – charytatywny. Podczas koncertu zbierane będą datki na istotny cel, jakim jest pomoc osobom cierpiącym na poważne choroby.

Wstęp na koncert jest darmowy, jednak organizatorzy proszą o to, żeby nie zapomnieć o potrzebach osób, które muszą się zmagać z ciężkimi chorobami, a ich leczenie wymaga dużych nakładów finansowych.

Patronat nad wydarzeniem przyjął Burmistrz Miasta Koła oraz Starosta Kolski.

Koncert jest doskonałą okazją do tego, żeby zbudzić w sobie niepowtarzalnego i oczekiwanego przez cały rok ducha Bożego Narodzenia. Wydarzenie będzie miało piękną oprawę, nie tylko muzyczną, ale również plastyczną.

Warto posłuchać najpiękniejszych kolęd i pastorałek i nie zapominać o tym, że wśród nas są osoby, które bardzo liczą na nasze wsparcie, bo „Anioły są wśród nas”!