Zbliżają się istotne przetasowania na pozycji wójta gminy Gniewino. Już teraz możemy potwierdzić, że obecnie sprawujący ten urząd Zbigniew Walczak zdecydował o rezygnacji z dalszej rywalizacji. Fakt ten jest doniosły, gdyż pełnił on tę funkcję nieprzerwanie przez okres od 1990 roku. Jak na chwilę obecną, w Państwowej Komisji Wyborczej zarejestrowanych jest dwóch chętnych do objęcia tego stanowiska.

Wioletta Majer-Szreder to kandydatka reprezentująca komitet Gniewino Czas na Zmiany, która stara się o stanowisko wójta. Posiadając wykształcenie polonistki oraz doktorat nauk, wiąże swoje życie zawodowe z Gniewinem już ponad 30 lat. Na dzień dzisiejszy pełni funkcję dyrektora szkoły w Wyszecinie. Prywatnie jest matką i babcią, a jej rodzina od wielu pokoleń zamieszkuje Rybno.

Komitet Gniewino. CzasNaZmiany postawił na panią Majer-Szreder jako kandydatkę, ponieważ w jej odczuciu, podobnie jak wielu osób ją popierających, nadszedł czas na zmiany w stylu zarządzania gminą. W swojej wizji widzi zarządzanie oparte na prawdziwej demokracji i nowoczesności. Stawia na dialog z różnymi grupami społecznymi: młodzieżą, rodzinami, seniorami, strażakami, radami sołeckimi, stowarzyszeniami i przedsiębiorcami. Demonstruje zdolność do empatii i patrzenia na problemy z perspektywy innych. Jej celem jest rozwiązywanie realnych problemów mieszkańców wszystkich sołectw i pełnienie funkcji wójta blisko ludzi – takie informacje możemy znaleźć na stronie komitetu.

Drugim kandydatem na stanowisko wójta jest Czesław Dolny, reprezentujący komitet Porozumienie Wyborcze. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego i posiada wyższe wykształcenie. Swoją karierę zawodową wiąże z gminą Gniewino od trzech dekad.