Czwartkowe spotkania z PWSZ w Koninie

Osoby, które uważają, że warto zdobywać nową wiedzę i umiejętności przez całe życie, zdążyły się już zapewne przyzwyczaić do „Czwartkowych spotkań z uczelnią”, czyli z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Koninie.

Dzięki formule online – w spotkaniach tych może wziąć udział każdy zainteresowany. Wystarczy dysponować linkiem do wykładu.

Podczas tych szczególnych spotkań można nabyć wiedzę z różnych dziedzin. Wykłady koncentrują się na przedstawieniu określonych w harmonogramie tematów w sposób atrakcyjny dla potencjalnie najszerszej grupy „wirtualnych” słuchaczy – reprezentujących wiele grup wiekowych, społecznych i zawodowych.

W najbliższy czwartek, 13 stycznia, zainaugurowany zostanie program spotkań na rok 2022. Pierwszy wykład w tym roku dotyczyć będzie różnych aspektów nauki języków obcych.

Dlaczego nauka języków obcych nie zawsze jest łatwa?

Poligloci nie bez powodu cieszą się dużym szacunkiem w społeczeństwie. Znajomość kilku języków obcych nie jest zjawiskiem częstym i dotyczy zazwyczaj osób szczególnie utalentowanych lingwistycznie.

Czy są jednak metody, które pozwolą bardzo dobrze opanować chociaż jeden, a najlepiej więcej języków obcych? Warto je poznać, ponieważ sam proces nauki języka obcego wpływa stymulująco na mózg i jest polecany w każdym wieku, również starszym.

Udowodniono, że uczenie się nowego języka to świetny trening dla mózgu, a starsze osoby, które podejmują się tego zadania zachowują na dłużej lepszą pamięć.

Na naukę języka nigdy nie jest za późno. Liczy się pasja i motywacja, które pozwolą wytrwać w powziętej decyzji, gdy pojawią się problemy, mogące zniechęcić do kontynuowania tej niezwykłej przygody, jaką jest poznawanie nowego języka – jego składni, leksyki, ale również sposobu postrzegania rzeczywistości, przejawiającego się w formach charakterystycznych dla każdego języka.

Czwartkowe spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18:00, poprowadzi profesor Mirosław Pawlak, przewodniczący Światowej Federacji Nauczycieli Języków Obcych.