Dobre wieści dla fanów biegania!

Wiosna już za niedługo, a wraz z tą porą roku rusza wielomiesięczny sezon na bieganie. Każdy wielbiciel tego rodzaju aktywności fizycznej może zapełnić swój harmonogram na wiosnę, lato i jesień wieloma imprezami, w tym cyklicznymi, które mają już swoją markę i co roku ściągają na start coraz większą liczbę biegaczy.

Tak właśnie jest w przypadku cyklu biegowego odbywającego się już po raz kolejny w Kole. Mowa o Grand Prix Koło, w ramach którego co roku organizowanych jest kilka biegów na różnych dystansach, dzięki czemu wiele osób na co dzień uprawiających tę dyscyplinę, będzie miało okazję wykazać się swoją aktualną formą.

Warto już zacząć ją szlifować, ponieważ pierwszy bieg z cyklu Grand Prix Koło w roku 2022 odbędzie się już za miesiąc – dokładnie – 19 marca. Imprezę zainicjuje bieg na dość krótkim dystansie – idealnie dopasowanym do pierwszej imprezy w nowym sezonie. Zawodnicy będą walczyć o Puchar Dyrektora Firmy Geberit na dystansie pięciu kilometrów.

Nowy sezon biegowy czas rozpocząć

19 marca odbędzie się bieg inaugurujący popularną imprezę biegową w Kole. Początek biegu zaplanowano na bieżni Stadionu Miejskiego, następnie trasa będzie wiodła przez wały nadwarciańskie. Początek imprezy o godzinie 10:00.

Jeśli nie zdążymy z formą na dzień 19 marca 2022 r., następną okazję będziemy mieć już 9 kwietnia br. Będzie to już bieg dłuższy – dziesięciokilometrowy. Tym razem zwycięzca otrzyma Puchar Prezesa Firmy Wood-Mizer. Początek biegu – przy Restauracji Gościniec Zerwikaptur, w miejscowości Dąbrowice Stare. Na starcie należy się zjawić przed godziną 9:00.

Pierwszy tydzień maja zakończy bieg na dystansie pięciu kilometrów. Będzie to bieg o Puchar Prezesa Firmy Andre. Impreza ponownie zagości na Stadionie Miejskim. Start o godzinie 10:00.

Cykl zakończy bieg dziesięciokilometrowy, który odbędzie się 28 maja 2022 r., na Stadionie Miejskim w Kole, a rozegra się o Puchar Malinowej Mamby. Początek biegu – godzina 10:00.

W każdym biegu będzie mogło wziąć udział nie więcej niż dwieście osób.

Więcej informacji o Grand Prix Koło m.in. na stronie internetowej MOSiR.