Skorzystaj z pomocy doradców

Zakładasz firmę, a może chcesz rozwinąć prowadzoną już działalność? Rok 2022 jest szczególnie trudny dla przedsiębiorców, zarówno tych, którzy dopiero wchodzą na coraz bardziej wymagający rynek, jak i dla tych, którzy mimo zmagania się z wieloma trudnościami, chcą kontynuować działalność i mają nadzieję również ją rozwijać.

Do problemów, które były związane z ogłoszoną pandemią i z restrykcjami, które nie ominęły wielu sektorów i firm – szczególnie tych najmniejszych – dołączyły od początku 2022 roku kolejne, dotyczące tym razem sfery podatkowej, którą znacząco zmienił, a nawet zrewolucjonizował program rządowy „Polski Ład”.

Szybkie wprowadzenie szerokiego pakietu zmian nie mogło nie doprowadzić do wielu nieścisłości, które nigdy nie są korzystne dla podmiotów gospodarczych, dla których kolejne obciążenia formalne są stratą czasu, energii, a bywa także również, że i pieniędzy.

Ostatni tydzień lutego rozpoczął kolejny etap zmian, spowodowanych agresją Rosji na Ukrainę. Przedsiębiorcy, podobnie jak osoby prywatne, muszą się liczyć z coraz większymi wydatkami – m.in. na benzynę, która w ostatnich dniach (podobnie jak inflacja), bije rekordy wysokości.

Czy w takich warunkach można w ogóle prowadzić firmę? To kolejne problemy, które mogą zniechęcać Polaków do podejmowania inicjatywy w biznesie.

Wsparcie finansowe i pomoc formalna

W takich, niezwykle trudnych warunkach, możliwość otrzymania wsparcia finansowego i formalnego jest szczególnie cenna. Świadczą ją Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich, które działają na terenie całej Polski. Już 24 marca 2022 r. punkt będzie świadczył usługi dla przedsiębiorców i innych osób zainteresowanych – w Kole. Dyżur specjalistów będzie trwał trzy godziny – porady można będzie uzyskać od godziny 10:00 do 13:00.

Konsultacje są bezpłatne. Jeśli chcemy z nich skorzystać, warto wcześniej zgłosić się do programu za pośrednictwem adresu internetowego: [email protected].

Doradcy pomogą beneficjentom w uzyskaniu środków z unijnych funduszy wspierających rozwój gospodarczy, możliwe jest także skorzystanie z bogatej oferty bezpłatnych szkoleń.

Konsultacje adresowane są dla przedsiębiorców, osób fizycznych, a także dla organizacji pozarządowych oraz podmiotów związanych ze społecznościami lokalnymi.