Komfort i ekologia

Możliwość korzystania z komunalnych sieci kanalizacyjnych to jeden z niezbędnych, a nawet kluczowych warunków komfortowego funkcjonowania we współczesnych społeczeństwach. Kanalizacja to nie tylko wygoda, ale również większa dbałość o środowisko naturalne. Kanalizacja jest jednocześnie komfortowa i ekologiczna.

Wszystkie inwestycje, które mają na celu podłączenie do sieci kanalizacyjnej kolejnych budynków cieszą się dużym poparciem miejscowych społeczności. Być może wielu ludziom wydaje się, że komunalne sieci kanalizacyjne są dziś już czymś „oczywistym” i powszechnym. Nie jest tak jednak do końca, szczególnie na terenach wiejskich, ale bywa, że nie ma jej również w niektórych dzielnicach miast.

Tak jest również w Kole. Mieszkańcy i właściciele nieruchomości w niektórych częściach miasta nie mogą jeszcze korzystać z tego udogodnienia. I tu dobra wiadomość dla ulicy Toruńskiej i Zakładowej, a właściwie mieszkańców tamtejszych nieruchomości oraz podmiotów gospodarczych, które prowadzą tam działalność. Niedługo zrealizowane zostaną plany podłączenia obu ulic do systemu kanalizacyjnego funkcjonującego w Kole.

Przetarg na budowę nowych części systemu kanalizacji

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Kole ogłosił, że planuje rozszerzyć sieć kanalizacji o ulice Toruńską i Zakładową, co jest dobrą informacją nie tylko dla mieszkańców, ale również działających tu zakładów. To inwestycja oczekiwana od wielu lat.

Sieć kanalizacji sanitarnej w tym miejscu jest również bardzo istotna ze względów infrastrukturalnych – w okolicy działa miejski Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Kole jest jednym z elementów kompleksowego planu, wdrażanego w związku z koniecznością redukowania niekorzystnego oddziaływania gospodarki na środowisko naturalne. W ostatnich latach częściej mówi się i co za tym idzie – realizuje – programy mające na celu polepszenie jakości powietrza.

Takie działania jak np. wspieranie wymiany pieców węglowych na gazowe jest konieczne, jednak nie można zaniedbać również innych obszarów, takich właśnie jak upowszechnianie sieci kanalizacyjnych. MZWiK w Kole, dążąc do realizacji tego celu, ogłosił właśnie przetarg na rozbudowę kanalizacji. Oferty można składać do 31 sierpnia 2021 r.