Uważajmy na drogach!

12 sierpnia nie należał do najbezpieczniejszych dni na drogach Koła i okolic. Doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń. Kolizje były poważne, na szczęście nie było ofiar śmiertelnych, jednak niektórzy uczestnicy wypadków musieli zostać poddani hospitalizacji. Jedna osoba została też zatrzymana w związku z nieudzieleniem pomocy i oddaleniem się z miejsca wypadku.

Do pierwszego wypadku doszło we wczesnych godzinach popołudniowych, w Budkach Starych. Dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjął zgłoszenie o kolizji, do jakiej doszło na tej drodze z udziałem kombajnu i samochodu osobowego.

W akcji ratowniczej wzięła udział jednostka PSP (Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Koło) oraz jednostki z okolicznych OSP – łącznie jedenastu strażaków. Wypadek wyglądał groźnie. Jak udało się ustalić – do kolizji doszło w wyniku manewru zastosowanego przez kierowcę samochodu osobowego, który chciał w ten sposób uniknąć zderzenia z kombajnem, stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo.

Po przyjeździe jednostek na miejsce wypadku wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu samodzielnie opuściły pojazdy. Działania na drodze trwały nieco ponad trzy godziny.

Sprawca wypadku odnaleziony

Tego samego dnia, w czwartek 12 sierpnia 2021 r., w godzinach późnowieczornych, doszło do poważniejszego w skutkach wypadku, w którym poszkodowana została siedemnastolatka, jadąca na motorowerze. Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Golf wjechał w prawidłowo jadącą motorowerzystkę, nie udzielił jej pomocy i zbiegł z miejsca wypadku. Do zdarzenia doszło w Budzisławiu Starym.

Młoda kobieta w wyniku wypadu odniosła obrażenia i została poddana hospitalizacji. Przewieziono ją do szpitala w Kole. Funkcjonariusze Policji rozpoczęli od razu intensywne poszukiwania sprawcy. Zostały one zwieńczone sukcesem – kierowca jest już w rękach funkcjonariuszy, o czym poinformowano dziś w komunikacie policyjnym.

Kierowcy, który poważnie naruszył przepisy prawa drogowego, grożą poważne konsekwencje prawne. W związku ze spowodowaniem wypadku drogowego, w którym ucierpiała osoba prawidłowo korzystająca z drogi i z nieudzieleniem jej pomocy, musi się liczyć z karą więzienia do trzech lat.