Ruszają zapisy

W dniach 20-21 listopada 2021 r. odbędzie się wyjątkowa impreza sportowa w Kole – na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ruszy Maraton dwudziestoczterogodzinny. Właśnie rozpoczęły się zapisy. Organizatorzy przypominają, że można ich dokonać jedynie za pośrednictwem wiadomości SMS.

Zapisy dotyczyć będą określonych godzin w trakcie maratonu. Jeśli wybrana godzina okaże się wolna, wówczas otrzymamy wiadomość zwrotną z potwierdzeniem zapisu na tę godzinę.

Zgłoszeń można dokonywać do 19 listopada 2021 roku, do godziny 16:00. Możliwe jest również wcześniejsze zakończenie zapisów, w przypadku wyczerpania limitu miejsc. Jeśli w dniu maratonu będą jeszcze wolne miejsca, można będzie wpisać się na wolną godzinę, również w tym dniu.

Jakie informacje należy podać w zgłoszeniu? Przed wszystkim konieczne jest wskazanie czasu, jaki nas interesuje, może to być minimalnie trzydzieści minut. Trzeba również wskazać rodzaj podejmowanej aktywności – bieg albo jazdę na rowerze.

O udziale w imprezie ostatecznie zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Cele imprezy

Maraton 24 H Pod Dachem w Kole to impreza, która ma jednocześnie wspierać aktywność fizyczną i integrację wokół ważnego społecznie celu. Każdy kilometr „wybiegany” i „wyjeżdżony” będzie odpowiednio rozdysponowany, a dokładniej – wesprze Ochotniczą Straż Pożarną „Koło nad Wartą”.

Organizatorami imprezy są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole, Stowarzyszenie Malinowa Mamba oraz firma Wood-Mizer Industries Sp. z o.o.

Maraton pod dachem to impreza typu ciągłego, będzie trwać nieprzerwanie przez 24 godziny. Uczestnicy będą biegać na bieżni elektrycznej albo jechać na rowerkach spinningowych, czyli stacjonarnych urządzeniach treningowych, które doskonale zna każda osoba niestroniąca od treningu na hali.

Początek imprezy zaplanowano na godzinę 10:00 – 20 listopada 2021 r., a koniec na godzinę 09:59, dzień później.

Kilometry przemierzone albo na bieżni, albo na rowerku zostaną przeliczone na 3 zł za kilometr (bieżnia) i 2 zł (rowerek) i następnie łączna kwota zostanie przekazana przez firmę Wood-Mizer Industries Sp. z o.o. na wskazany w celu imprezy cel charytatywny.