„Czwartkowe spotkania z uczelnią” – edycja druga

Niedawno rozpoczął się nowy rok akademicki, a wraz z nim różne projekty realizowane przez większe i mniejsze uczelnie. Nie inaczej jest w Koninie. Tutejsza Wyższa Szkoła Zawodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na cykl spotkań pt. „Czwartkowe spotkania z uczelnią”.

Pierwsza edycja projektu cieszyła się dużym zainteresowaniem – w związku z tym podjęto decyzję o kontynuacji programu. Podobnie jak w poprzedniej edycji, również w drugiej, która rozpocznie się już za kilka dni, nie zabraknie tematów popularnych, jak i niszowych.

Program jest różnorodny i z pewnością każdy, kto jest zainteresowany zdobywaniem  nowej wiedzy i rozwijaniem swoich pasji, znajdzie tematy szczególnie go interesujące.

„Czwartkowe spotkania z uczelnią” adresowane są do mieszkańców regionu Wielkopolski Wschodniej.

Na najnowszą edycję składa się dwanaście prelekcji, które zostaną wygłoszone przez pracowników naukowych Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Spotkanie inauguracyjne już 18 listopada br. Początek o godzinie 18:00. Pierwszy wykład będzie dotyczył zagadnień zdrowotnych, a konkretnie – suplementów diety.

Wiedza praktyczna i nie tylko

Cykle spotkań naukowych realizowane przez uczelnie wyższe mają na celu zapewnienie łatwego dostępu do wiedzy, zarówno tej, która bezpośrednio wpływa na jakość życia, jak i rozszerzającej horyzonty słuchaczy o zupełnie nowe treści.

To jedna z bardziej cenionych form powszechnego przekazywania wiedzy, która cieszy się dużym powodzeniem u osób w różnym wieku, nie wyłączając seniorów. Nie bez powodu coraz większe rzesze słuchaczy gromadzą również uniwersytety trzeciego wieku.

Alternatywne formy zdobywania wiedzy to według wielu ekspertów przyszłość edukacji, szczególnie ustawicznej.

W kolejnych tygodniach uczestnicy spotkań zorganizowanych przez WSZ będą mogli m.in. poznać historię Aborygenów, jak i zasady rządzące… statystyką. Nie zabraknie również tematyki praktycznej, takiej np. jak prawidłowa pielęgnacja skóry problematycznej.

To także nie wszystko – bardzo interesująco zapowiada się m.in. prelekcja na temat wielkich eksperymentów psychologicznych i ich konsekwencji dla życia jednostek oraz społeczeństw.

Brzmi interesująco? Chcesz wziąć udział w spotkaniach akademickich przygotowanych przez konińską WSZ? Wystarczy zalogować się do popularnej platformy internetowej MS Teams, za pośrednictwem której będą transmitowane wszystkie wykłady.