Wysokie oceny imprezy

Znany jest już ranking Światowej Organizacji World Athletics, dotyczący zawodów biegowych. W tym roku w zestawieniu znalazło się ponad trzysta imprez z całego świata.

Międzynarodowy Bieg Warciański im. Zdzisława Krzyszkowiaka dotarł do ścisłej krajowej czołówki – zajął drugie miejsce, po Poznaniu, a konkretnie po zawodach – PKO Poznań Półmaraton. Wyprzedził takie imprezy jak Cracovia Półmaraton Królewski czy też Niepodległa Piątka oraz Maraton Warszawski.

Również w ujęciu globalnym impreza organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole zajęła wysokie miejsce – „zmieściła” się w pierwszej setce rankingu, zajmując pozycję nr 91.

Tak wysokie miejsce w rankingu oznacza, że organizacja biegu została bardzo dobrze oceniona przez zawodników biorących w nim udział.

W tym roku za najlepszą imprezę biegową na świecie uznano bieg w hiszpańskiej Walencji.

Impuls do rozwoju

Międzynarodowy Bieg Warciański na stałe wpisał się do kalendarza polskich imprez biegowych. W tym roku odbył się 41 raz. W edycji 2021 r. udział wzięło blisko pół tysiąca zawodników.

Okazuje się, że bieg zyskuje na znaczeniu również poza granicami naszego kraju, o czym świadczy spora frekwencja zawodników spoza Polski.

Pozycja w pierwszej setce rankingu światowego to jednocześnie docenienie dotychczasowych wysiłków organizatorów, jak  również impuls do podejmowania nowych inicjatyw, które pozwolą imprezie rozwijać się jeszcze dynamiczniej.

Imprezy biegowe – maratony i półmaratony, biegi miejskie oraz przełajowe – cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób w różnym wieku. Czujesz, że chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z bieganiem? Poznaj podstawowe zasady przygotowań do biegów długodystansowych.