Aspirant Monika Żwirko, służąca w Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie, została uhonorowana mianem najlepszego dzielnicowego w regionie Wielkopolski. Triumfowała ona podczas odbywających się XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, które miały miejsce na terenie wspomnianego województwa.

Tego typu wiadomości wprowadzają pozytywny nastrój, szczególnie wśród szeregów jarocińskiej policji. Warto przypomnieć, że cztery lata wcześniej to Piotr Berus zdobył tytuł najlepszego Policjanta Służby Kryminalnej Roku 2019. Teraz, do grona wybitnych funkcjonariuszy z tej jednostki dołączyła Monika Żwirko – najlepsza dzielnicowa w Wielkopolsce.

Policjanci pełniący rolę dzielnicowych na co dzień zajmują się szerokim spektrum spraw, wymagającym różnorodnej wiedzy i umiejętności. Ich praca polega przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami oraz rozwiązywaniu problemów na swoim rewirze. Zróżnicowanie obowiązków sprawia, że dzielnicowy to funkcjonariusz z prawdziwego zdarzenia, który musi wykazać się wiedzą i kompetencjami niemal z każdej dziedziny.