Początek nowego roku to zawsze czas największych podsumowań. Nie inaczej jest w Urzędzie Miasta Koło, które w swoich mediach społecznościowych publikuje statystyki związane z ilością mieszkańców oraz najbardziej popularnymi imionami jakie nadawano nowo narodzonym dzieciom. Oto, co królowało w 2022 roku!

Wśród imion nadawanych dziewczynkom w 2022 roku, najczęściej wybierano imiona takie jak: Maja, Lena i Marcelina. Dosyć dużym powodzeniem cieszyło się również imię Amelia. Z kolei wśród chłopców stawiano na klasykę. Wojciech, Aleksander oraz Leon to najbardziej popularne imiona męskie nadawane noworodkom. Nowością jest pojawienie się w rankingu imienia Marcel. Osoby śledzące trendy w imionach mogą być zdziwione, że w pierwszej trójce nie ma już takich imion jak Jan, Franciszek czy Mieszko. Trendy jak widać się zmieniają.

Jak większość gmin w regionie, Koło zmaga się ze starzejącym się społeczeństwem. W 2022 roku noworodków zameldowanych w mieście i gminie było 120, natomiast Urząd Stanu Cywilnego podaje, że w tym samym czasie zmarło 275 mieszkańców. Tendencja jest więc wciąż ujemna.