Lepsze umiejętności – bezpieczniejsze wakacje!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Już za kilkanaście dni wielu uczniów wyruszy na upragniony letni wypoczynek. Często znajdą się w miejscach, gdzie największą atrakcją będzie dostęp do różnych akwenów – zarówno mórz, jezior, jak i rzek oraz parków wodnych, basenów odkrytych itp.

Z tych ostatnich letnich atrakcji większość z nas może już korzystać również w swoich miastach, w całej Polsce powstało wiele nowoczesnych obiektów basenowych, zarówno odkrytych, czynnych w okresie letnim, jak i pływalni miejskich.

Nie inaczej jest również w Kole, gdzie pływalnia cieszy się niesłabnącą popularnością, zarówno u młodszych, jak i starszych miłośników tego rodzaju wodnego relaksu, który ze wszech miar wart jest polecenia, ale pod jednym warunkiem – musi być bezpieczny.

W pierwszej kolejności wielu z nas powinno… nauczyć się pływania. Jest to bardzo przydatna umiejętność, która nie tylko daje wiele radości i znacząco wspiera kondycję zdrowotną, ale również może się przyczynić do tego, że uratujemy swoje albo kogoś życie – jeśli będziemy nie tylko umieli utrzymać się na wodzie, ale również pływać w dobrym stylu.

Weź udział w wakacyjnym kursie pływania w Kole

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Huragan w Kole organizuje kurs nauki pływania. Zajęcia będą się odbywały na miejskiej pływalni. Do udziału w nich zaproszeni są wszyscy zainteresowani, a więc nie tylko dzieci i młodzież, ale również osoby dorosłe.

Dzięki specjalnemu programowi zajęć – pływania będzie się mógł nauczyć każdy, nawet jeśli do tej pory nie opanował tej sztuki i jest przekonany, że nie ma w tym zakresie żadnego talentu.

Pamiętajmy, że tak naprawdę środowisko wodne jest również naturalnym środowiskiem człowieka i tym samym również mamy zapisane w naszym kodzie genetycznym tę umiejętność, którą wielu z nas z czasem w pewien sposób zapomina, dlatego trzeba wprowadzić takie techniki, które przypomną nam, że pływanie to jeden z naturalnych ruchów, które mogą wykonywać nasze mięśnie, kości i stawy.

Zajęcia rozpoczną się u progu wakacji, a dokładniej – 28 czerwca 2022 r. Zapisy będą przyjmowane od jutra, 15 czerwca br. Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy grupy wiekowe.