Bluesowy początek wakacji

Blues to muzyka, która łączy pokolenia, niesie ze sobą wielki ładunek pozytywnej energii i nie przestaje zdobywać kolejnych fanów. Tak jest również w Polsce, gdzie przez niemal cały rok odbywają się różne imprezy muzyczne z bluesem w tle.

To zarówno kameralne imprezy klubowe, jak i większe (jak Rawa Blues Festival w Katowicach) i mniejsze – imprezy organizowane w wielkich halach, lokalnych ośrodkach kultury jak i pod chmurką. Te ostatnie – festiwale plenerowe – cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i frekwencją głównie w miesiącach letnich.

Na bluesowej mapie Polski nie zabrakło również Koła i imprezy znanej coraz powszechniej wśród polskich wielbicieli gatunku, czyli Koło Bluesa Festiwalu.

Skoro blues… to również motory i samochody z duszą i taki też – nieco nostalgiczny, choć również pełen energii – styl życia. Uczestnicy festiwalu muzycznego będą więc mogli wziąć udział również w imprezie towarzyszącej, czyli w Zlocie Motocykli i Automobili.

Rozpocznij wakacje z bluesem!

Początek wakacji na bluesową nutę? Brzmi intrygująco? Każdy, komu bliskie są bluesowe klimaty – z pewnością nie będzie musiał być do tego faktu przekonywany. A już 24 czerwca może przybyć do Koła, gdzie właśnie tego dnia rozpocznie się kolejna edycja cieszącego się dużą popularnością nie tylko miejscowych wielbicieli bluesa, festiwalu.

Wydarzenie zaplanowano na dwa dni: 24 i 25 czerwca 2022 r. Być może trudno w to uwierzyć, ale tegoroczna edycja festiwalu będzie już szesnastą!

Organizatorzy, czyli Gmina Miejska Koło i IMMC Klub 240 Koło – zapraszają na obie imprezy – festiwal i zlot – tym razem na kolskie błonia.

Zarówno muzycy, jak i właściciele motocykli i automobili będą mieli możliwość zaprezentowania się w wyjątkowej scenerii – Warty i zamku. Po dwóch latach wymuszonej ogólnoświatową sytuacją przerwy – powrót na nadwarciańskie błonia będzie wyjątkowo energetyczny.

Pozostaje jeszcze tylko zamówić dobrą pogodę, choć w „towarzystwie” bluesa, tak naprawdę, żadna nie jest zła.