9 maja 2024 roku, o godzinie 14:56, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Wypadek miał miejsce w Leszczach, którego administrację stanowi gmina Kościelec.

Zadysponowany przez dyżurnego zespół ratownictwa pochodził z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz Ochotniczych Straży Pożarnych Trzęśniew i Ruszków I. Po przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że doszło do kolizji samochodu osobowego z pojazdem dostawczym. Za kierownicą samochodu dostawczego podróżowała jedna osoba, natomiast w samochodzie osobowym znajdowały się dwie osoby. Wszystkie osoby zdążyły opuścić pojazdy przed nadejściem jednostek ratowniczych.

Służby pożarnicze skupiły swoje działania na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielaniu pierwszej pomocy jednej z pasażerek samochodu osobowego. Poszkodowanej kobiecie udzielono niezbędnej pomocy medycznej, a następnie przekazano ją Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce wypadku. Kobieta została przetransportowana do szpitala w celu dalszej hospitalizacji. Kierowcy obu pojazdów odmówili pomocy medycznej ze strony strażaków. Strażacy odcięli dopływ prądu od akumulatorów w obu pojazdach, a w samochodzie osobowym dodatkowo zamknięto zawór butli z gazem.

Operacje ratownicze zakończono po uprzednim zabezpieczeniu terenu prowadzonych działań. Po opuszczeniu miejsca zdarzenia przez jednostki ratownicze, na miejscu przebywała Policja, która kontynuowała zabezpieczenie terenu oraz podjęła dalsze czynności.

Działania ratownicze prowadzone przez 16 strażaków trwały 59 minut. Sprawę dotyczącą przyczyn wypadku bada teraz Policja.