Nowe miejsce dla całej rodziny na mapie Koła

Mieszkańcy Koła i goście miasta mogą od niedawna cieszyć się nową przestrzenią rekreacyjną, która została stworzona dzięki własnym środkom tutejszego samorządu.

Skwer Wolności jeszcze przed oficjalnym otwarciem zyskał uznanie dużej grupy mieszkańców „reprezentujących” różne pokolenia miasta.

Na odnowionym skwerze pojawiało się coraz więcej osób. Szczególnym powodzeniem cieszyły się charakterystyczne hamaki, które w Kole, podobnie jak w wielu innych miastach Polski zagościły w ostatnich latach na skwerach, w ogródkach miejskich i w parkach.

Oczywiście – najwięcej frajdy z zupełnie nowych możliwości zabawy, jaką daje skwer w Kole miały dzieci, którym szczególnie podoba się znajdująca się tu fontanna.

Skwer zaplanowano i wykonano w ten sposób, że każdy znajdzie tu swoją przestrzeń do takiego odpoczynku, jaki preferuje.

Zakończona niedawno i otworzona oficjalnie inwestycja powstała dzięki wyasygnowaniu na ten cel sumy niemal 1,42 miliona złotych.

Był to jeden z priorytetowych projektów realizowanych ostatnio przez samorząd miejski Koła.

Wypoczynek i rekreacja w Kole

Miasto Koło z powodzeniem zakończyło prace przy Skwerze Wolności, jednak nie jest to „ostatnie słowo”, które zostanie wypowiedziane w tym zakresie.

Współcześnie coraz częściej docenia się rekreację i możliwości wypoczynku, jakie miejscowości mogą zapewnić swoim mieszkańcom. Nie inaczej jest w przypadku miast – zarówno większych, jak i mniejszych.

Ostatnimi laty, kiedy ruch, w tym turystyczny, był mocno ograniczony, wiele osób zrozumiało jak istotne jest to, aby móc efektywnie wypoczywać nie tylko z daleka od domu, ale również w jego pobliżu – w miejscowości, w której przebywamy na co dzień.

Nie jest przypadkiem, że właśnie w ostatnich dwóch latach oddano do użytku wiele nowych lub zrewitalizowanych miejsc, które z powodzeniem służą właśnie wypoczynkowi mieszkańców w różnym wieku.

W Kole również ceni się takie możliwości i przedsięwzięcia. Kolejnym będzie rewitalizacja Parku 600-lecia. Ta inwestycja jest bardziej wymagająca i zostanie przeprowadzona kosztem kilku milionów złotych.