Ścigany uciekał na linie z prześcieradeł

W ostatnią środę, 25 sierpnia 2021 r., policjanci z jednostki w Kole byli świadkami ucieczki poszukiwanego przestępcy, rodem ze scenariuszy filmowych. Ścigany listami gończymi mężczyzna, który przebywał wraz ze znajomymi w jednym z mieszkań, próbował salwować się ucieczką za pomocą naprędce zrobionej „liny” z prześcieradeł i kabli.

Gdy ta sztuka mu się nie udała, podjął próbę wybicia dziury w stropie i ucieczki tą drogą. Jak można się domyślić, zarówno jedna, jak i druga próba nie zakończyły się dla uciekiniera pomyślnie.

Próba ucieczki nie będzie jedyną sprawą, która zostanie doliczona zatrzymanemu, do przewinień, za dokonanie których był ścigany listami gończymi. W trakcie zatrzymania doszło bowiem do czynnej napaści na interweniujących funkcjonariuszy.

Dwóch zatrzymanych w jednej interwencji

W wyniku zdarzeń, do których doszło w mieszkaniu zajmowanym przez poszukiwanego, ostatecznie zatrzymano dwóch agresywnych mężczyzn, którzy zaatakowali funkcjonariuszy.

Policjanci dokonali siłowego wejścia do zabarykadowanego mieszkania. W trakcie działań zmierzających do zatrzymania poszukiwanego listami gończymi doszło do czynnej napaści na stróży prawa – naruszenia nietykalności cielesnej oraz gróźb karalnych.

Krewki charakter zatrzymanego udzielił się również jednemu z przebywających z nim w mieszkaniu kompanów, który także dopuścił się aktów przemocy wobec funkcjonariuszy.

To niejedyne wykroczenia, jakie popełnili. W trakcie przeszukania mieszkania znaleziono również kilkanaście gramów marihuany, za co dodatkowo odpowiedzą obaj zatrzymani.

Za czynną napaść na policjantów grożą im poważne kary – od jednego roku do nawet dziesięciu lat więzienia. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Sprawę prowadzi Sąd Rejonowy w Kole.