Tomasz Piotr Nowak, znany poseł Koalicji Obywatelskiej, którego ambicje polityczne skierowane są ku zdobyciu mandatu w następnej kadencji Sejmu RP, złożył wizytę w miejscowości Koło. W trakcie jego pobytu na ulicy Niezłomnych zaistniała nietypowa atrakcja – „Aleja Milionerów”.

Scenografia ta została stworzona na bazie figur z kartonu, które służyły do przekazania informacji o dochodach pewnej grupy polityków. W szczególności, tych związanych z partią Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie Platformy Obywatelskiej przygotowali modele kartonowe, na których uwiecznieni zostali istotni przedstawiciele, a także byli członkowie parlamentu czy zwolennicy partii rządzącej. Figurki te mają symbolizować osoby, które dzięki powiązaniom z PiS widocznie powiększyły swoje majątki. Mocno przyczyniły się do tego ich udziały w Spółkach Skarbu Państwa.

Każda z figur trzymała teczkę, na której zaprezentowana była kwota. Ta suma miała reprezentować przewidywane zyski konkretnej osoby w przeciągu ośmiu lat, od momentu, gdy Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę. Taka atrakcja miała na celu zwrócić uwagę na kwestię dochodów polityków, zwłaszcza tych związanych z obecną władzą.