Weekend z food truckami

Najpopularniejsze i te mniej popularne – potrawy kuchni polskiej, europejskiej, azjatyckiej, amerykańskiej…, wegetariańskie, wegańskie, na słono, na ostro, na słodko, czyli dla każdego coś dobrego, w dodatku – w niezobowiązującej, piknikowej atmosferze. Z tym kojarzymy food trucki, a może nawet nie na wyrost będzie powiedzieć – kulturę food trucków!

Food trucki, czyli dostosowane do funkcji kulinarnych samochody, stały się w ostatnich latach jednym z bardziej charakterystycznych „elementów” miejskiego krajobrazu. Początkowo zloty food trucków organizowano w największych miastach, tam też funkcjonowały z powodzeniem na co dzień – w ostatnich latach takie imprezy organizowane są w całej Polsce, również w mniejszych ośrodkach.

Trudno się temu dziwić – fanów food trucków nie brakuje nigdzie – a, że są one z założenia mobilne – nie ma żadnych przeszkód, żeby takie wydarzenia jak Street Food Polska Festival były organizowane wszędzie tam, gdzie znajdą się chętni.

Od piątku 15 października do niedzieli 17 października 2021 r. food truckowy festiwal odbędzie się w Kole!

Święto dobrego smaku w Parku Miejskim

Street Food Polska Festival w Kole odbędzie się w Parku Miejskim, w którym zaparkują najpopularniejsze food trucki, oferujące menu z niemal każdego zakątka świata. Będzie to prawdziwy festiwal smaków – na wyciągnięcie ręki! Zgodnie z ideą street food.

Organizatorzy zapowiadają kulinarną przygodę – na mapie food truckowego festiwalu w Kole nie zabranie „przystanków” w Polsce, w Hiszpanii, w USA, czy w Azji. Będą dania mięsne, ale nie zabraknie również wielu propozycji dla zwolenników kuchni wegetariańskiej. Jak zawsze – oprócz dań wytrawnych, pojawi się też wiele propozycji „na słodko”.

Festiwal rusza 15 października o godzinie 14:00. Do food truckowej imprezy można będzie dołączać do godziny 21:00. W sobotę Strefa Food Truck będzie czynna od godziny 11:00 do 21:00, w niedzielę – od 11:00 do 20:00.

Na gości czeka doskonała kuchnia z czterech stron świata, ale to nie wszystko. Będą również liczne niespodzianki i konkursy.